7 roślin, które można posadzić w… łazience

On 11 marca, 2015

Łazienka to zdecydowanie ostatnie miejsce, o którym pomyślimy sadząc rośliny doniczkowe.  Jeżeli jednak przyjrzeć się temu pomysłowi z innej perspektywy, jest on jak najbardziej realny. Z powodzeniem można przekształcić swoją łazienkę w tropikalny zakątek – nie tracąc przy tym jej pierwotnej funkcji. Jest wiele roślin, którym nie strasznie kiepskie łazienkowe oświetlenie (małe okno powinno być), co więcej w wilgotnym łazienkowym środowisku będą się czuły znakomicie. Oto kilka z nich:

Sanseveria (Wężownica) – jedna z najmniej wymagających roślin, które można posadzić. Nie wymagająca względem światła. Silnie absorbuje formaldehydy zawarte w produktach czyszczących, chusteczkach, papierze toaletowym, a nawet w niektórych kosmetykach.

450px-Snake_plant

Zielistka Sternberga (Chlorophytum comosum)To jedna z najbardziej “pracowitych” roślin doniczkowych. Tak jak Sansewieria specjalizuje się w usuwaniu zanieczyszczeń (formaldehydów i tlenku węgla) z powietrza. Na zwieszających się w dół pędach powstają nowe roślinki, które nadają zielistce bardzo dekoracyjny wygląd.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bambus czyli Dracena Sandera (Dracena sanderiana) – sprzedawana powszechnie pod nazwą Bambus lub Lucky Bamboo. Rośnie w słońcu i cieniu, a nawet bez gleby (pędy wkłada się do pojemnika z wodą).
file0002106909471

Aspidistra wyniosła  (Aspidistra elatior) – roślina bardzo wytrzymała zarówno na suszę jak i “przelewanie”. Lubi stanowiska cieniste.
27673266@no5

źródło: www.flickr.com\photo\27673266@5

Dracena – wszystkie odmiany do wzrostu potrzebują dużej wilogtności powietrza i nie są bardzo wymagające pod względem światła, tak więc łazienka będzie dla nich dobrym miejsce do wzrostu.

Paprocie – z natury cieniolubne, wiele odmian żyje w środowisku tropikalnym – łazienka może takie środowisko im zastąpić.
nephrolepis

Bluszcz – prawie wszystkie odmiany są cieniolubne. Roślina lubiąca wspinaczki z powodzeniem można poprowadzić ją po łazienkowych rurach.
bluszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *