Tatuaż Botaniczny

On 12 kwietnia, 2016

Ostatnich kilka lat to prawdziwy “boom” na tatuaż. Już za bardzo nikogo nie dziwi widok, poważnego kierownika (lub mówiąc po korporacyjnemu – managera) z wystającymi spod białej koszuli rysunkami na ciele. Do rosnącej popularności tatuażu przyczynili się bezpośrednio artyści parający się to profesją, udowadniając, że tatuaż to nie tylko roznegliżowane panie i kotwice na prędko wykonane na więziennym spacerniaku, ale przede wszystkim małe i jedyne w swoim rodzaju dzieła sztuki, które dumnie możemy prezentować na swojej skórze.  Naszą szczególną uwagę przykuła niejaka Alice Carrier, pani mieszkająca na stałe w Portland za Wielką Wodą, która wykonuje “botaniczne” tatuaże. Jej prace to prawdziwe dzieła sztuki, inspirowane XVIII\XIX wiecznymi rycinami botanicznymi.

 

pin_335588609714687524

Sama o sobie mówi: “Urodziłam się w dzień zimowego przesilenia, jestem leworęczna i wywodzę się bezpośrednio z rodu Czarownic z Salem”. Główną inspiracją prac Alice są stare ryciny z dziedziny, mądrze zwanych, nauk biologicznych.

tumblr_o2xfa5jqdy1r9icbao2_500

To co odróżnia autorkę spośród wielu innych to przywiązanie do detalu. Każdy tatuaż wykonany jest perfekcyjnie i co więcej, dokładnie wiadomo co to za gatunek, a czasem nawet i odmiana prezentowanej rośliny (przykładowo – na zdjęciu poniżej Wisteria Floribunda)

tumblr_o3ukjby5jz1r9icbao2_500

Do “tatuażu” Alice trafiła trochę jakby z przypadku. Pomimo, że ukończyła studia artystyczne nigdy nie przypuszczała, że “sztuką” można zarabiać na życie:”Zawsze zakładałam, że powinnam sobie znaleźć <prawdziwą> pracę, a sztukę będę tworzyć w czasie wolnym”. Jednak rosnąca popularność tatuażu spowodowała, że autorka znalazła się we właściwym miejscu o właściwym czasie, dzięki temu jej hobby jest pełnowymiarową pracą zarobkową. Co więcej, ostatnimi czasy, ze względu na gigantyczne zainteresowanie jej pracami, musiała chwilowo zamknąć zapisy.

Poniżej przedstawiamy kilka prac Alice.

7478325_orig

tumblr_mz2iokWXcc1r9icbao1_250

flower-plant-botanical-tattoos-alice-carrier-61

3517253_orig

7376529_orig

7601421_orig

8840692_orig

 

źródło zdjęć: www.alicecarrier.com, alicecarrier.tumblr.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *